Temat: Potrzebne informacje na temat oklejania mebli

Mam trochę starych mebli w domu, między innymi szafę i regał. Czytałem na jednym z blogów że niektórzy sobie odświeżają meble za pomocą oklein. Zastanawiam się które nadają się najlepiej do tego i jak w ogóle ich używać? Doradzicie mi coś?

2

Odp: Potrzebne informacje na temat oklejania mebli

Ja słyszałam że dobrą okleiną można bardzo fajnie sobie odnowić meble. Gdzieś widziałam zdjęcia stołu – jak wyglądał przed i po. Inny mebel. Wizualnie na pewno jest to fajna opcja, tańsza niż kompletna renowacja.

3

Pytanie czy te okleiny to są takie typowe naklejki czy coś trochę bardziej zaawansowanego. Przecież w toku użytkowania meble są narażone na pewne rzeczy i taka zwykła naklejka może nie wytrzymać.

4

Z tego co wiem są specjalne typy oklein meblowych jakich używają także spece od renowacji sprzętów (swoją drogą takie usługi bardzo zyskują na popularności).

5

Temat został bardzo przystępnie opisany tutaj - https://tapetuj.pl/blog/category/okleiny-meblowe/. Myślę że ten tekst sporo wyjaśni. Powiem tylko że trzeba nakładać takie warstwy bardzo dokładnie, bo w przeciwnym razie na bank nie będziesz zadowolony z efektu. My w ten sposób regenerowaliśmy meble w pokoju dziecka, bo trochę nam nie leżało inwestować w nowe. Młody nie narzeka, my też nie.

6

Jak meble są w gorszej kondycji to też uważam że nie należy ich od razu wyrzucać – czasami niewielkim nakładem da się im zapewnić dłuższe użytkowanie. Taka okleina na pewno w tym pomoże.

7

Jest pytanie czy chce użyć okleiny o wyglądzie drewna czy pójść w coś zupełnie innego. Kumpel normalny drewniany stół potraktował okleiną pastelową i to wygląda doskonale moim zdaniem.

8

Kiedyś ludzie używali oklein głównie do wnętrz szuflad, coraz odważniej używa się ich do widocznych części mebli. Dlaczego nie? Jak ładny wzór się weźmie to jest spoko a koszty symboliczne.

9

Dobrze będzie też zapytać w sklepie który sprzedaje takie okleiny. Zwykle można je kupić w salonach z tapetami. Producent też pewnie zostawił klientowi jakieś wskazówki na opakowaniu – warto zapewne się nimi kierować przy naklejaniu.

10

Tata lubi się tak bawić. Meble na działce stare i wysłużone odnawiał parę miesięcy temu. Okleina dała radę, wszystko wygląda prawie jak ze sklepu.